Dr farm. Jakub Czaja

Jakub Czaja - Aktywna Dieta Jestem absolwentem Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie w 2006 roku obroniłem pracę magisterską, a w 2011 roku pracę doktorską zdobywając tytuł dr farm. ze specjalizacją w dziedzinie bromatologii, nauki zajmującej się jakością żywności i żywienia.

Ponadto od 20 lat jestem związany ze środowiskiem sportowym, zarówno na poziomie profesjonalnym, jak i amatorskim.  Profesjonalnie trenowałem biegi długodystansowe specjalizując się w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz 5000 m, a w latach 1998 – 2005 byłem reprezentantem Polski na Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, Pucharach Europy, Uniwersjadzie oraz Igrzyskach Olimpijskich.

Po zakończeniu kariery sportowej w 2006 roku pozostałem aktywny trenując amatorsko biegi długodystansowe oraz triatlon.

W latach 2007-2011 byłem pracownikiem Katedry i Zakładu Bromatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Obecnie zajmuję się projektowaniem odżywek sportowych dla dyscyplin wytrzymałościowych i siłowych oraz gier zespołowych. Jestem również konsultantem z zakresu żywienia i suplementacji dla wielu polskich czołowych zawodników oraz prowadzę poradnictwo żywieniowe obejmujące szereg jednostek chorobowych, takich jak cukrzyca, otyłość czy schorzenia związane z zespołem metabolicznym. Ponadto pełnię rolę konsultanta do spraw żywienia i suplementacji w Klubie Biegacza Nike. Prowadzę również poradnictwo z zakresu treningu sportowego dla osób aktywnych, jak również osób z nadwagą, cukrzycą, zespołem metabolicznym i szeregiem innych jednostek chorobowych.

Pracę zawodową łączę również z pracą dydaktyczną, gdyż jestem wykładowcą w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, gdzie prowadzę zajęcia obejmujące szeroki zakres zajęć związanych z żywieniem człowieka zdrowego i chorego, jak również profilaktyką zdrowotną. Prowadzone przez mnie zajęcia obejmują również tematyką związaną z wpływem różnych form aktywności fizycznej na stan zdrowia i możliwości wysiłkowe człowieka.

O mojej działalności można również przeczytać pod adresami:

Aktywna Dieta © 2013, Wykonanie: DziennikLotow.pl